Ekip


Mark Levitas

Fransa’da Ecole Jacques Lecoq adlı okulda oyunculuk eğitimi aldı. Sorbonne Üniversitesi Sahne Sanatları Tiyatro Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Birçok farklı projede oyunculuk yapmanın yanı sıra “Köpeklerin İsyan Günü” adlı oyunu yönetti. Uzun yıllar İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda ders vermiş olup halen İstanbul Aydın Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya devam etmektedir.

Ceren Ercan

2015 yılında oyuncu ve yönetmen Mark Levitas ile Platform Tiyatroyu kuran yazar aynı zaman Bakırköy Belediye Tiyatrosunda dramaturg olarak çalışmaktadır. Bir yandan da Bahçeşehir Üniversitesi’nde ders vermektedir.

Fehime Seven

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Liverpool Üniversitesi’nde Bilgisayar Bilimleri okudu. IT University of Copenhagen’da Oyun Teknolojileri’nde master yaptı. Yazdığı ilk oyunu “Türkiye Kayası” İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda ve İzmir Devlet Tiyatrosu’nda sahnelendi. XR ve Oyun geliştiricisi olarak çalışmalarını sürdürmekte.

Gonca Çelik

2017 yılı Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunudur. Aynı üniversitede Kültür ve Eleştiri Çalışmaları yüksek lisansına devam etmekte ve tezinde göç ve tiyatro ilişkisini çalışmaktadır. 2018 yılından beri Kumbararcı50’de gönüllü çalışmaktadır. 2019 yılında Platform Tiyatro ile birlikte Nürnberg Şehir Tiyatrolarının Import/Export projesinde yer almıştır.2020 yılında İstanbul Şehir Tiyatrolarının “Yeni Yazarlar” projesine kabul almıştır.

Ahmet İlker Ergin

İstanbul Aydın Üniversitesi, Drama ve Oyunculuk bölümünü 2017 yılında bitirdi. Üniversite eğitimi süresinde Meisner ve Chekov tekniği üzerine eğitimler aldı. 2017 yılında mezun olduktan sonra yüksek lisans için gittiği Berlin’de, Chekov ve Meisner tekniği üzerine çalıştı. Frank Castorf’un, Les Misarables rejisi üzerine yaptığı, reji üretim atölyesinde eğitim aldı. Şubat 2019’da, Germinal Tiyatro’yu, İstanbul-Berlin ekseninde faaliyet göstermek üzere kurmuştur.

Erce Kardaş

2016 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk mezunu olan Erce Kardaş, ilk çevirisi ve aynı zamanda oynadığı “Bi Parça Plastik” oyunuyla profesyonel meslek hayatına başladı. Bugüne kadar birçok oyunu dilimize kazandıran oyuncu, sahneye çıkmaya da devam ediyor.

İrem Uyum

2018 yılında Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar bölümüne girmiş ve hala devam etmektedir. 2018’den beri Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü’nün üyesidir. 2019 yılında Platform Tiyatro ile birlikte Nürnberg Şehir Tiyatrolarının Import/Export projesinde yer almıştır.

Katkıları için teşekkürler:

Burcu Yasemin Şeyben

Halil Petük

Müge Cemel

Aslı Ersüzer

Dilan Onay

Lidya Erkose

Ata Utku Orhan

Ekim Deniz Akarslan

Toprak Can Adıgüzel